Sağlıklıyım

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sağlık Rehberi
 4. »
 5. Bölgesel fazlalıklarınızdan endermoloji sistemiyle kurtulabilirsiniz

Bölgesel fazlalıklarınızdan endermoloji sistemiyle kurtulabilirsiniz

admin admin -
29 0

Aşırı kilo ve bölgesel yağlanma gibi sorunlar kişinin yaşam kalitesini düşürüyor ve kişilerin psikolojisi üzerinde olumsuzluklara neden oluyor. Manyetik rezonans (MR) +endermoloji sistemi sayesinde bölgesel yağlardan ve selülitlerden kurtulmak mümkün. Tedavi ve estetik alanında üstün ve etkili sonuçları olan manyetik rezonans (MR) +endermoloji sistemi, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde de kullanılıyor. Cildin tüm katmanlarını uyararak doku hücrelerini aktive eden uygulama, depolanmış yağları parçalayarak ve cilt kalitesini artırarak sıkılaşmayı sağlıyor. Memorial Kayseri Hastanesi Kozmeteloji ve Estetik Bölümü Uzmanları, manyetik rezonans (MR) +endermoloji sistemi hakkında bilgi verdi.

Hücre ve dokuları yeniliyor

Manyetik rezonans+endermoloji sistem, diğer popüler ismi ‘MR 991 de MRM’ sistemi, istenmeyen ödemin azalmasını, yüksek oksijen seviyesine ulaşılmasını ve fibroblastlatların aktive olmasını sağlamaktadır. CMPS teknolojisini kullanan bu cihaz, hücre ve dokular üzerinde hasar oluşturan nedenleri ortadan kaldırmakta ve aynı zamanda hücre ve dokuları yenilemektedir. CMPS teknolojisi aslında dokularda çok düşük aralıklarla manyetik alanlar oluşturan bir sistemdir. Bu manyetik alanlar başta hücre zarı yapılarında değişiklikler ve doku fizyolojisinde yeniden yapılandırma sağlamaktadır. MRM ile artan kan dolaşımı dokunun yüksek oksijen ihtiyacını karşılarken, dokuda ortaya çıkan tüm toksik maddelerin dokudan uzaklaştırılmasını ve boşaltım sistemi ile bunların vücut dışına atılmasını sağlamaktadır. Diyet yapmasına rağmen kilo veremeyen, bölgesel fazlalıklarından ve selülitlerinden rahatsız olan herkese önerilmektedir.

Selülit tedavisinde de kullanılıyor

Manyetik rezonans+endermoloji sistemi ile bölgesi şekillendirme, incelme ile selülit tedavisi yapılabilmektedir. Bu sistemde vücuda zararlı olabilecek herhangi bir kimyasal madde verilmemektedir. Klasik masaj yöntemini çok daha profesyonelce yapan bu cihaz, pozitif basınç ve vakum etkisinden faydalanarak hem kan dolaşımı hızlandırılmakta hem de yağların eritilmesini ve dengesiz dağılım içindeki yağlanmanın düzeltilmesini amaçlamaktadır.

İşlem nasıl yapılıyor?

Bu işlemle aynı zamanda cilt ve cilt altındaki doku desteklenerek sağlıklı kan dolaşımı daha kolay sağlanmaktadır. İşlem sırasında hastalara kendilerine özel bir vücut çorabı verilmektedir. Masaj çorabı verilerken, masaj kaslarının yerleşimi, yağ dokusunun yerleşme yeri ve lenf bezlerinin gidişatı ile ilgili detaylar göz önüne bulundurulur ve en fazla fayda sağlanacak şekilde modlar belirlenir. Örneğin selülit için ayrı, incelme için ayrı ya da sarkma için farklı uygulamalar kullanılır.

14 seansta etkisi belli belli oluyor

Ortalama tüm işlem 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Acı vermeyen işlem, haftada 2 kez bazen de 3 kez yapılarak ortalama 14 seansta bölgesel incelme gözle görülür bir biçimde sağlanmaktadır. 

Kullanım alanı nelerdir?

 • Yüz ve vücudun yeniden şekillendirilmesi ve konturların düzenlenmesinde.
 • Bölgesel zayıflama ve ödemin atılmasında.
 • Derideki hyaluronik asit gibi destek yapılarının kalitelerinin arttırılmasında.
 • Deride fibroblastların sayılarının arttırılmasında.
 • Doku ve cilt elastikiyetinin yükseltilmesinde.
 • Liposakşın işlemi öncesi ve sonrasında.
 • Kas ve eklem ağrılılarında.
 • Ameliyat ya da travma sonrası ödemlerin tedavisinde.

Kaynak : www.memorial.com.tr

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir