Sağlıklıyım

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık Haberleri
  4. »
  5. Meniden Kan Gelmesi

Meniden Kan Gelmesi

admin admin -
34 0

Meniden Kan Gelmesi

Menilerden kan gelmesi, hamile olmayan kadınların adet döngüsünün normal bir sonucudur. Bu süreç, yumurta hücresi kabul etmek için rahim iç yüzeyinin her ay değiştirildiği ve yumurta hücresi kabul edilmediğinde bu tabakanın çıkarıldığı bir dizi hormonal değişiklikten oluşur. Rahmin iç yüzeyi boşaldığında kanama vajinadan gelir.

Menimde neden kan var?

Erkekler menide kan görme yeteneğine sahiptir ve bunun birçok farklı nedeni vardır. Genellikle bu sorunun nedeni penis veya üriner sistemden meniden kan gelmesi cinsel ilişki sırasında yaralanmalar, enfeksiyonlar, prostat sorunları veya kanama bozuklukları bunun nedeni olabilir.

Menimde Kan Nedenleri Nelerdir?

Menide kanın çıkmasının çok çeşitli nedenleri vardır.

Aşağıdakiler yaralanma veya travma, iltihap veya enfeksiyonlar, prostat sorunları, böbrek taşları ve kanama sorunları içerir: biyopsiler veya cerrahi müdahaleler

Menideki Kan Tedavi Süreçleri Nelerdir?

Menide kan bulunması durumunda tedavi amaçlanır. Kanama sorunlarının tedavisi, cerrahi işlemler, antibiyotikler veya ilaçlar tedavi seçenekleridir. Tedavi, olayın tanısını ve nedenini belirledikten sonra başlamalıdır.

Her iki cinsiyette de menide kanama sorunları, bir doktor tarafından değerlendirilebilir. Erken teşhis ve tedavi, birçok önemli sorunu önleyebilir. Sonuç olarak, menide kan göründüğünde bir doktora danışmak çok önemlidir.

Penis fraktürü (Penis kırılması) nedir?

Penis kırılması veya fraktürü, penisteki silindirik dokunun zarar görmesi nedeniyle meydana gelen bir tıbbi durumdur ve penis kırılması “fraktür” olarak adlandırılmasına rağmen, gerçekte bir kemik kırılması anlamına gelmez. Bunun nedeni penisin hiçbir kemiği olmamasıdır. Bunun yerine, penis içindeki silindirik yapılar yırtılır veya yaralanır.

Genellikle sert bir yüzeye veya cisime darbe alması veya cinsel ilişki sırasında meydana gelmesi nedeniyle penis kırılır. Bu durumda, penisin ani bir eğrilme veya bükülme hareketi, içindeki dokuları yırtar. Bu nedenle, peniste şişlik, morarma, ağrı ve kanama gibi belirtiler ortaya çıkabilir.

Penis kırığı, ciddi bir tıbbi acil durumdur ve acil tıbbi müdahale gerektirir. Terapi genellikle bir operasyon gerektirir. Operasyondan sonra zarar görmüş dokular onarılır, bu da potansiyel komplikasyonları önler. Kalıcı olarak etkilenen penis işlevleri, ereksiyon sorunlarına neden olabilir.

Sonuç olarak, bir penis kırığı olduğunda hemen bir doktorla iletişime geçmek ve uygun bir tedavi almak çok önemlidir.

Penis fraktürünün teşhisi nasıl konur?

Penis kırığı teşhisi genellikle fiziksel muayene ve semptomlara dayanır. Doktor, hastanın semptomlarını dikkatlice dinler ve fiziksel muayene yapar aynı zamanda penis kırılması nedir görüntüleme testleri, teşhisin kesinleştirilmesine yardımcı olabilir. Ultrasonografi veya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) gibi teknikler, hasarın yerini ve boyutunu belirlemek için kullanılabilir.

Penis kırılmasının belirtileri nelerdir?

Penis yaralanmasının birkaç belirtisi, ani ve şiddetli ağrı, penis üzerinde şişlik ve morarma, kanama veya hematom (kan birikmesi), penisin şeklinde anormal bir değişiklik, idrar yaparken zorluk veya ağrı olabilir.

Penis kırılmasının nedenleri nelerdir?

Penis sıklıkla seks sırasında veya sert bir nesneye darbe aldığında kırılır. Ani bir eğrilme veya bükülme, seks sırasında penisin içindeki silindirik yapılarını yırtabilir. Bu durum, penetrasyon sırasında yanlış bir pozisyon almanın yanı sıra yeterince kayganlık olmaması nedeniyle ortaya çıkabilir.

Penis kırılması veya fraktürü gerçek bir kırılma mıdır?

Bir penis fraktürü, penisin silindirik yapılarının yırtılması veya yaralanması durumudur, ancak bir kemik kırılması anlamına gelmez. Kemik kırığı gibi yumuşak dokulara penis kırığı zarar vermez. Bununla birlikte, ciddi bir sağlık sorunu olduğu için tıbbi müdahalenin hızlı olması gerekiyor. Tedavi olmadan kalıcı sorunlar ortaya çıkabilir ve bu da ereksiyon sorunlarına neden olabilir.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir